Innovatorium – dlaczego butelkomaty?

29 marca 2022

Jak twierdzą światowi analitycy finansowi pierwszy bilioner dolarowy zbuduje swój majątek na gospodarce śmieciami ☺ Więc nie może nas nie być w tej, jakże interesującej, dziedzinie. Zamiast zajmować się wszystkim, skoncentrowaliśmy się na butelkach i puszkach – bo z nich możemy stworzyć śmieciowe perpetuum mobile

Już dziś wielcy producenci napojów, tacy jak Pepsi i Coca Cola nalewają swoje wyroby w butelki i puszki pochodzące w 100% z przetwórstwa odpadów. Przed Polską stoi szansa na nadrobienie zaległości i w związku z wymogami unijnymi na dołączenie do tych, którzy segregują i stosują systemy depozytowe. Wchodząca w życie legislacja stworzy ramy dla działań wymuszających zagospodarowanie większości odpadów w postaci butelek PET, butelek szklanych i puszek po napojach wykonanych z aluminium. 

Chcemy jako Innovatorium dołożyć swoja cegiełkę wprowadzając do Polski najnowocześniejsze rozwiązania Odwróconych Maszyn Sprzedających, czyli Reverse Vending Machines, po polsku butelkomatów. Każdy kraj ma swoją specyfikę, każde społeczeństwo ma swoje zwyczaje – butelkomat to nie wiadro na śmieci, ale nowoczesny element systemu obiegu surowców, programowalny i sterowalny w zakresie swojego działania, ale także inteligentny terminal komputerowy dostarczający wiedzy i informacji tym, którzy potrafią ja wykorzystać. 

To właśnie MY, Innovatorium. Myślimy o tym jak wykorzystać technologie Sztucznej Inteligencji dla usprawnienia obiegu surowców, jak Machine Learning może wspomóc wszystkie ogniwa zamkniętego kręgu odpadów – producentów, transport, hurtowników, sprzedawców detalicznych, kupców i użytkowników oraz firm zajmujących się zbieraniem, segregacją i przetwórstwem odpadów oraz ponownym dostarczaniem surowców lub gotowych produktów do producentów. 

Jak dzień po dniu podnosić efektywność systemu depozytowego poprzez bieżącą analizę zachowań społecznych, polityki producentów i oczekiwań sieci handlowych. Jak przekuć dobre zwyczaje w systemy lojalnościowe i długotrwałe związki sklep – klient. Jak na podstawie pozyskanej wiedzy oceniać przeszłość, wpływać na teraźniejszość i udoskonalać przyszłość. O tym wszystkim myślimy nie od dzisiaj, a nasze przemyślenia oferujemy zainteresowanym w formie webinarów, konsultacji i burz mózgów. 

Zapraszamy do wspólnego tworzenia przyszłości.

Zespół Innovatorium

innovatorium.eu